M.A תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית

>רשימת פרטים כלליים

 • מוסד לימודים
  המכללה האקדמית עמק יזרעאל
 • מספר סמסטרים
  4
 • מועד פתיחה
  15/10/2023
 • זמני לימוד
  לימודי בוקר

על התואר

התוכנית מותאמת לאלו המבקשים להרחיב את ההכשרה האקדמית שתסייע להם להשתלב בהובלת מדינות ציבורית ולהוות משאב אנושי איכותי העוקב אחר הידע המתחדש והתמורות בארץ ובעולם. תכני הלימוד כוללים יישום גישות שונות וחדשות למדיניות ציבורית, הטמעת גישות מנהליות וניהוליות חדשניות, בקידום ובפיתוח שירותים במערכות הממשל השונות ובבניית בסיסי ידע ומידע חדשים לשיפור רווחת האזרחים.

החיבור לשטח מתבצע דרך התנסות מעשית ופרויקט גמר.  הקורס אתיקה, תורת המוסר ואיכות השלטון מציע למידה מעמיקה של טוהר המידות בעבודה במגזר הציבורי במבט משווה הן בינלאומי והן מקומי פיתוח חשיבה ניהולית המותאמת ליישום עקרונות הקוד האתי בארגון. במסגרת הקורס הסטודנטים ילמדו מודלים וכלים יישומיים לניתוח דילמות אתיות בעבודת הארגון, במנהיגות ובניהול המשאב האנושי.  ההתנסות מעשית בשטח מקנה ידע אמפירי ומעשי להובלת מדיניות ולמיקסום התפקוד של ארגוני המגזר הציבורי.  ההתנסות בשטח תאפשר לסטודנטים לגבש תכנית מוצעת מלאה ליישום מדיניות ציבורית ברמת הארגון. פרויקט הגמר המסכם ממוקד במתן כלים לכתיבת תכנית ליישום מדיניות וכולל ניתוח הגורמים,  האמצעים והמשאבים המאפשרים השגת יעדי מדיניות.  פרויקט הגמר ילווה על ידי מנחים מובילים מהתוכנית.

על המכללה האקדמית עמק יזרעאל

באקדמית עמק יזרעאל לומדים כ-5,200 סטודנטים וסטודנטיות במגוון מסלולי לימוד לתארים ראשונים (B.A.) ולתארים שניים (M.A.).

בוגרים רבים שיצאו מעמק יזרעאל התקבלו לתארים מתקדמים באוניברסיטאות בארץ ובחו"ל ורבים אחרים השתלבו בתפקידים מובילים בשוק העבודה.

לצד הלימודים התיאורטיים מקיימת האקדמית "פרקטיקום" –התנסות מעשית בתחום הלימודים. הסטודנטים מקבלים הזדמנות במסגרת הלימודים לצאת ולהתנסות בעבודה בתחום בו בחרו.

ההתנסות מלווה בהדרכה אקדמית ובהדרכה מקצועית יישומית. בתקופה בה מעבר לתואר דורשים המעסיקים גם ניסיון, ההתנסות מהווה כרטיס כניסה לארגונים ולמוסדות רבים במשק.

באקדמית עמק יזרעאל אנו מקפידים על גיוסם של טובי המרצות והמרצים בישראל, והם מחויבים לשמירה על רמה אקדמית גבוהה לצד הקפדה על איכות ההוראה.

כמו כן אנו שמים דגש מיוחד על יחס אישי לסטודנט ומדיניות הדלת הפתוחה היא חלק ממערכת התמיכה העוטפת את הסטודנט.

ונתון נוסף וחשוב לא פחות – האקדמית שוכנת בלב הנופים הציוריים של עמק יזרעאל. לסביבה הירוקה תפקיד מרכזי בעיצוב האופי הייחודי של חוויית הלימודים בקמפוס.

האקדמית פועלת כגוף ציבורי מתוקצב ושכר הלימוד זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות.

תנאי קבלה

על פי תנאי הקבלה המקובלים במכללה האקדמית עמק יזרעאל לשנת הלימודים תשפ"ד.

לתנאי הקבלה

שכר לימוד

שכר לימוד אוניברסיטאי בהתאם למל"ג, אשר ישולם ישירות למוסד האקדמי. כמו כן מלגות מיוחדות לחברי הסתדרות של עד 3,000 ש"ח לתואר.

 1. מלגה מטעם ההסתדרות – תינתן לכל חבר הסתדרות הלומד בתוכנית שצבר ותק של שנה וחצי ומעלה כחבר הסתדרות במעמד הגשת המלגה. המלגה תשולם בשלוש פעימות בסך של 1,500 ש"ח כל פעימה ועד 3,000 ש"ח לתואר. המלגה תוענק במהלך כל סמסטר שני ובהתאם להגשת בקשות תקינות למלגה במועד בידי הסטודנט. כל זאת בהתאם לתקנון התוכנית.

במהלך הסמסטר השני ללימודים, ישלח אליך למייל / לנייד קישור להגשת בקשה למלגה לשנת 2023.

עליך להיכנס לקישור, למלא פרטים אישיים ולצרף את המסמכים הבאים:

 

שימו לב – יש להכין את המסמכים מבעוד מועד

לאחר בדיקת הנתונים ע"י ההסתדרות תישלח אליך למייל הודעה "הבקשה למלגה אושרה בהצלחה".
בתום הסמסטר השני, יופקדו בחשבונך 1,500 ש"ח מטעם ההסתדרות, עבור השנה הנוכחית (בכפוף להגשת בקשה למלגה במועד, בהתאם לתקנון).

בנוסף, המוסד האקדמי יזכה אותך בכרטסת שכר הלימוד ב1,000 ₪, בכפוף להסכם.

שימו לב: הבקשה למלגה בתוקף עבור שני סמסטרים בלבד. יש להגיש בקשה נוספת באותו האופן עבור כל שנה נוספת.

 1. מלגה מטעם קרן ידע עמיתי קרן ידע רשאים להגיש בקשה למלגה נוספת (עבור תואר ראשון נוסף) עד לגובה של 8,000 ש"ח. לבדיקת זכאות ולהגשת בקשה למלגהלחצו כאן
 2. מלגה מטעם המוסדהסטודנטים המתאימים יקבלו מענק בסכום של עד 3,000 ש"ח בגובה נקודות הזכות בלימודי העשרה אשר ינוכה משכר הלימוד.

שכר הלימוד אינו כולל קורסי הכנה, קורסי אנגלית, מכינה ואגרות אגודת סטודנטים.

פתיחת המסלול מותנת ברישום מינימלי של מספר סטודנטים הנדרש לפתיחה של כיתה או מסלול מיוחד לחברי ההסתדרות במוסד האקדמי. במקרה שלא יירשמו מינימום סטודנטים, מסלול זה לא ייפתח והנרשם לא יוכל ללמוד במוסד האקדמי במסגרת התוכנית.

 

לפרטים והרשמה

 אז מה עלי לעשות כדי להירשם?

 1. ללחוץ על כפתור  בדיקה ואישור זכאות, במידה ונמצאת זכאי.ת ישלח לך למייל אישור זכאות.
 2. את האישור יש לשלוח למוסד האקדמי במעמד הרישום לתואר (לטובת שיוך ל'קבוצת ההסתדרות' לצורך קבלת המלגה)

מרכז מידע 8166*

shivukmosdi@yvc.ac.il

 

רוצים שנחזור אליך? לחצו כאן להשארת פרטים

פרטי התואר

 • ימי לימוד

  שנה א': יום ד' – יום מלא

  שנה ב': יום ד' – יום מלא

 • כתובת

  מכללת עמק יזרעאל
 • יצירת קשר

  המכללה האקדמית עמק יזרעאל אתר אינטרנט