משפטים תואר 2

M.A תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית למנהלים

>רשימת פרטים כלליים

 • מוסד לימודים
  אוניברסיטת חיפה
 • מספר סמסטרים
  3
 • מועד פתיחה
  14/04/2024
 • זמני לימוד
  יום שלם

על התואר

תכנית זו היא אחת מתוכניות הדגל הוותיקות של אוניברסיטת חיפה. מטרתנו העיקרית הינה להכשיר את הדור הבא של עתודת המנהיגות ומקבלי ההחלטות של המנהל הציבורי בישראל. התכנית מאושרת על ידי נציבות שירות המדינה ומוכרת על ידה לכל עובדי השירות הציבורי.

ייחודיותה של התכנית היא בשילוב בין הקניית ידע אקדמי והבנה רב-תחומית ומבוססת תיאוריה של המנהל הציבורי בישראל, לבין ההכשרה המעשית הדרושה למנהלים ולמנהיגי ציבור במאה ה 21. לפיכך, הסטודנטים ובוגרי התכנית נהנים מיתרונה הבולט של התכנית ביישום התכנים הנלמדים לכדי הכרות מעמיקה עם הסביבה הפוליטית והביורוקרטית של המנהל הציבורי, לצד הכשרתם במגוון יכולות הנחוצות לבכירים במגזר הציבורי, כגון ניתוח מדיניות, קבלת החלטות; עיצוב והערכת מדיניות; רגולציה; פיקוח; ומנהיגות ניהולית להובלת שינויים במנהל הציבורי בישראל בראיה גלובאלית. בנוסף ללמידה הפורמלית, הסטודנטים בתכנית נהנים ממגוון פעילויות אשר תכליתם העשרה מעשית למנהלים ובניית קשרים (networking) חברתיים ומקצועיים עם גורמי ניהול מובילים במגזר הציבורי והפרטי.

בית הספר למדעי המדינה אוניברסיטת חיפה – דבר ראש התכנית (haifa.ac.il)

התואר מתבצע באמצעות אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה נוסדה בשנת 1972 וייעודה המרכזי הוא לקיים מחקר והוראה אקדמית מצטיינים.
אנחנו, באוניברסיטת חיפה, מאמינים שפריצות דרך מדעיות, מחייבות שבירה של הכללים הקיימים ונסמכות על חשיבה יצירתית וביקורתית.
אוניברסיטת חיפה משקיעה משאבים עצומים במחקר חוצה תחומים ודיסציפלינות ויוצרת אגב כך "ענני" ידע חדשים, התואמים את הסביבה הדינאמית של המאה ה-21.

אוניברסיטת חיפה היא אוניברסיטת המחקר הגדולה בצפון. ככזו, היא איננה "מגדל שן", כי אם מוסד המגלם בגאווה את המרקם החברתי בו הוא מתקיים, באמצעות שורה ארוכה של שיתופי פעולה חוץ ופנים מוסדיים ופעילויות חברתיות מגוונות.

אוניברסיטת חיפה מצטיינת בתחומים רבים והיא מהמובילות בישראל בתחומים כמו מדעי הרוח, מדעי החברה, משפטים, רווחה ובריאות , מדעי טבע, חינוך וניהול.
האוניברסיטה נבחרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה להוביל את המחקר בישראל בתחומי מדעי הים וחינוך בחברת המידע.

תנאי קבלה

 • בוגרי תואר ראשון בציון סופי של 80 ומעלה, ולא פחות מ-76 בכל חוג. עדיפות תינתן לבעלי ציונים גבוהים.
 • בעלי ניסיון של שלוש שנים לפחות בתפקידי ניהול במנהל הציבורי או תואר ראשון בהצטיינות ממוסד אקדמי מוכר.
 • מועמדים העומדים בתנאים יזומנו לראיון קבלה עם ראש התוכנית. הריאיון יבחן את התאמתם של המועמדים לתוכנית ולמאפייניה, בדגש על יכולת למידה גבוהה בסביבה מאתגרת ומוטיבציה להשפיע על החברה / הקהילייה.

שכר לימוד

שכר לימוד אוניברסיטאי בהתאם למל"ג אשר ישולם ישירות למוסד האקדמי וכן מלגות מיוחדות לחברי הסתדרות של עד 3,000 ש"ח לתואר.

המגלות יינתנו באופן הבא:

 1. מלגה מטעם ההסתדרות – תינתן לכל חבר הסתדרות הלומד בתוכנית שצבר ותק של שנתיים ומעלה כחבר הסתדרות במעמד הגשת המלגה. המלגה תשולם בשתי פעימות בסך של 1,500 ש"ח כל פעימה ועד 3,000 ש"ח לתואר. המלגה תוענק במהלך כל סמסטר שני ובהתאם להגשת בקשות תקינות למלגה במועד בידי הסטודנט. כל זאת בהתאם לתקנון התוכנית.
  סטודנטים שירשמו לתוכנית יקבלו במהלך סמסטר ב' פנייה המסדירה את אופן הגשת הבקשה למלגה.
  במהלך הסמסטר השני ללימודים, ישלח אליך למייל / לנייד קישור להגשת בקשה למלגה לשנת הלימודים. עליך להיכנס לקישור, למלא פרטים אישיים ולצרף אישור ניהול חשבון בנק / צילום צ'ק מבוטל. שימו לב – יש להכין את המסמכים מבעוד מועד

  לאחר בדיקת הנתונים ע"י ההסתדרות תישלח אליך למייל הודעה "הבקשה למלגה אושרה בהצלחה".
  בתום הסמסטר השני, יופקדו בחשבונך 1,500 ש"ח מטעם ההסתדרות, עבור השנה הנוכחית (בכפוף להגשת בקשה למלגה במועד, בהתאם לתקנון).

  שימו לב: הבקשה למלגה בתוקף עבור שני סמסטרים בלבד. יש להגיש בקשה נוספת באותו האופן עבור כל שנה נוספת.

  במהלך הסמסטר השני ללימודים, ישלח אליך למייל / לנייד קישור להגשת בקשה למלגה לשנת הלימודים.

 2. מלגה מטעם מוסד הלימודים תשולם בתום כל סמסטר ב' בשתי פעימות בסך של 750 ש"ח כל פעימה ועד 1,500 ש"ח לתואר.
 3. מלגה מטעם קרן ידע עמיתי קרן ידע רשאים להגיש בקשה למלגה נוספת (עבור תואר שני) עד לגובה של 8,000 ש"ח. לבדיקת זכאות ולהגשת בקשה למלגה לחצו כאן

שכר הלימוד אינו כולל קורסי הכנה, קורסי אנגלית, מכינה ואגרות אגודת סטודנטים.

פתיחת המסלול מותנת ברישום מינימלי של מספר סטודנטים הנדרש לפתיחה של כיתה או מסלול מיוחד לחברי ההסתדרות במוסד האקדמי. במקרה שלא יירשמו מינימום סטודנטים, מסלול זה לא ייפתח והנרשם לא יוכל ללמוד במוסד האקדמי במסגרת התוכנית.

פרטים והרשמה

 אז מה עלי לעשות כדי להירשם?

 1. ללחוץ על כפתור  בדיקה ואישור זכאות, במידה ונמצאת זכאי.ת ישלח לך למייל אישור זכאות.
 2. את האישור יש לשלוח למוסד האקדמי במעמד הרישום לתואר (לטובת שיוך ל'תוכנית לומדים ומתקדמים מבית ההסתדרות' לצורך קבלת המלגה)

אשת קשר:

גב' מירי פיינרמן אשובה,

Matzpen@univ.haifa.ac.il

משרד: 4034, בניין מדרגה

טלפון: 04-8240019

יום פתוח להרשמה לאונ' חיפה – 50% הנחה בדמי ההרשמה

יום שלישי 12.03 בשעה 17.30 בזום

להרשמה למפגש הזום לחצו כאן

בלחיצה על כפתור "בדיקה ואישור זכאות"  הנך מאשר להסתדרות להעביר את פרטיך למוסד הלימודים שבחרת לצורך מעקב אחר הליכי הרישום

פרטי התואר