B.A במדעי החברה – דו חוגי בשילוב מדעי המדינה

>רשימת פרטים כלליים

 • מוסד לימודים
  המכללה האקדמית עמק יזרעאל
 • מספר סמסטרים
  7
 • מועד פתיחה
  15/04/2024
 • זמני לימוד
  לימודי ערב

על התואר

הלימודים בחוג למדע המדינה (בהתמחות: ממשל, יחסים בינלאומיים וסייבר) ובחוג הרב-תחומי במדעי החברה מעניקים לסטודנטים הזדמנות מצוינת להרחיב את השכלתם בתחומי ידע שונים.
הלימודים בחוג למדע המדינה חושפים את הסטודנטים לעולמות הפוליטיקה, המנהל הציבורי, הכלכלה, המשפט, הדיפלומטיה, היחסים הבינלאומיים והביטחון ומקנים הבנה מקיפה וכלים לניתוח המציאות בישראל ובעולם.
הסטודנטים לומדים כיצד השוק פועל, כיצד משפיעים אינטרסים כלכליים, מהי מדיניות ציבורית וכיצד היא משפיעה על המגזר הפרטי, כיצד התקשורת מתנהלת, מהי השפעת הגלובליזציה על תקציב המדינה ועוד.
הלימודים בחוג הרב-תחומי במדעי החברה כוללים 3 חטיבות לימוד: קרימינולוגיה, משפט ומזרח תיכון. הלימודים בחטיבת קרימינולוגיה מסייעים להבנה ולהתמודדות עם תופעת הפשיעה והעבריינות, בעוד שהלימודים בחטיבה למשפט מקנים
כלים לחשיבה משפטית והיכרות עם תחומים שונים במשפט הפלילי, האזרחי והציבורי.
הלימודים בחטיבת מזרח תיכון מאפשרים נקודת מבט רחבה והבנה מעמיקה על האזור בו אנו חיים; על מצבי הקונפליקט והסכסוך המתמשך, על ההתפתחויות באזור וההשלכות על הפוליטיקה העולמית ועל החברה במדינות האזור.

על המכללה האקדמית עמק יזרעאל

באקדמית עמק יזרעאל לומדים כ-5,200 סטודנטים וסטודנטיות במגוון מסלולי לימוד לתארים ראשונים (B.A.) ולתארים שניים (M.A.).

בוגרים רבים שיצאו מעמק יזרעאל התקבלו לתארים מתקדמים באוניברסיטאות בארץ ובחו"ל ורבים אחרים השתלבו בתפקידים מובילים בשוק העבודה.

לצד הלימודים התיאורטיים מקיימת האקדמית "פרקטיקום" –התנסות מעשית בתחום הלימודים. הסטודנטים מקבלים הזדמנות במסגרת הלימודים לצאת ולהתנסות בעבודה בתחום בו בחרו.

ההתנסות מלווה בהדרכה אקדמית ובהדרכה מקצועית יישומית. בתקופה בה מעבר לתואר דורשים המעסיקים גם ניסיון, ההתנסות מהווה כרטיס כניסה לארגונים ולמוסדות רבים במשק.

באקדמית עמק יזרעאל אנו מקפידים על גיוסם של טובי המרצות והמרצים בישראל, והם מחויבים לשמירה על רמה אקדמית גבוהה לצד הקפדה על איכות ההוראה.

כמו כן אנו שמים דגש מיוחד על יחס אישי לסטודנט ומדיניות הדלת הפתוחה היא חלק ממערכת התמיכה העוטפת את הסטודנט.

ונתון נוסף וחשוב לא פחות – האקדמית שוכנת בלב הנופים הציוריים של עמק יזרעאל. לסביבה הירוקה תפקיד מרכזי בעיצוב האופי הייחודי של חוויית הלימודים בקמפוס.

האקדמית פועלת כגוף ציבורי מתוקצב ושכר הלימוד זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות.

תנאי קבלה

על פי תנאי הקבלה המקובלים במכללה האקדמית עמק יזרעאל לשנת הלימודים תשפ"ד.

לתנאי הקבלה

שכר לימוד

שכר לימוד אוניברסיטאי בהתאם למל"ג, אשר ישולם ישירות למוסד האקדמי. כמו כן מלגות מיוחדות לחברי הסתדרות של עד 4,500 ש"ח לתואר.

 1. מלגה מטעם ההסתדרות – תינתן לכל חבר הסתדרות הלומד בתוכנית שצבר ותק של שנה וחצי ומעלה כחבר הסתדרות במעמד הגשת המלגה. המלגה תשולם בשלוש פעימות בסך של 1,500 ש"ח כל פעימה ועד 4,500 ש"ח לתואר. המלגה תוענק במהלך כל סמסטר שני ובהתאם להגשת בקשות תקינות למלגה במועד בידי הסטודנט. כל זאת בהתאם לתקנון התוכנית.

במהלך הסמסטר השני ללימודים, ישלח אליך למייל / לנייד קישור להגשת בקשה למלגה לשנת הלימודים.

עליך להיכנס לקישור, למלא פרטים אישיים ולצרף אישור ניהול חשבון בנק / צילום צ'ק מבוטל.

שימו לב – יש להכין את המסמכים מבעוד מועד

לאחר בדיקת הנתונים ע"י ההסתדרות תישלח אליך למייל הודעה "הבקשה למלגה אושרה בהצלחה".
בתום הסמסטר השני, יופקדו בחשבונך 1,500 ש"ח מטעם ההסתדרות, עבור השנה הנוכחית (בכפוף להגשת בקשה למלגה במועד, בהתאם לתקנון).

בנוסף, המוסד האקדמי יזכה אותך בכרטסת שכר הלימוד ב1,000 ₪, בכפוף להסכם.

שימו לב: הבקשה למלגה בתוקף עבור שני סמסטרים בלבד. יש להגיש בקשה נוספת באותו האופן עבור כל שנה נוספת.

 1. מלגה מטעם קרן ידע עמיתי קרן ידע רשאים להגיש בקשה למלגה נוספת (עבור תואר ראשון נוסף) עד לגובה של 6,000 ש"ח. לבדיקת זכאות ולהגשת בקשה למלגהלחצו כאן
 2. מלגה מטעם העמותה לקידום מקצועי– החברים בעמותה לקידום מקצועי, זכאים למלגת לימודים בסך של 1,200 ₪ לכל שנת לימוד וסה"כ עד 3,600 ₪ למסלול (לעמית ב 100% משרה החבר בשתי עמותות) לבדיקת זכאות ולהגשת בקשה למלגהלחצו כאן
 3. מלגה מטעם המוסדהסטודנטים המתאימים יקבלו מענק בסכום של עד 3,000 ש"ח בגובה נקודות הזכות בלימודי העשרה אשר ינוכה משכר הלימוד.

שכר הלימוד אינו כולל קורסי הכנה, קורסי אנגלית, מכינה ואגרות אגודת סטודנטים.

פתיחת המסלול מותנת ברישום מינימלי של מספר סטודנטים הנדרש לפתיחה של כיתה או מסלול מיוחד לחברי ההסתדרות במוסד האקדמי. במקרה שלא יירשמו מינימום סטודנטים, מסלול זה לא ייפתח והנרשם לא יוכל ללמוד במוסד האקדמי במסגרת התוכנית.

 

לפרטים והרשמה

 אז מה עלי לעשות כדי להירשם?

 1. ללחוץ על כפתור  בדיקה ואישור זכאות, במידה ונמצאת זכאי.ת ישלח לך למייל אישור זכאות.
 2. את האישור יש לשלוח למוסד האקדמי במעמד הרישום לתואר (לטובת שיוך ל'קבוצת ההסתדרות' לצורך קבלת המלגה)

מרכז מידע 8166*

shivukmosdi@yvc.ac.il

רוצים שנחזור אליך? לחצו כאן להשארת פרטים

בלחיצה על כפתור "בדיקה ואישור זכאות"  הנך מאשר להסתדרות להעביר את פרטיך למוסד הלימודים שבחרת לצורך מעקב אחר הליכי הרישום

פרטי התואר