תואר שני M.A תרבות עם ישראל

>רשימת פרטים כלליים

 • מוסד לימודים
  המכללה האקדמית אחוה
 • מספר סמסטרים
  4
 • מועד פתיחה
  27/10/2024
 • זמני לימוד
  לימודי ערב

על התואר

תואר שני בתרבות עם ישראל ייקח אותך למסע שיחבר ויחזק את שורשיך בארץ זבת החלב והדבש הזו. יספר את סיפורו של כור ההיתוך שנוצר בארץ ישראל, במיוחד אחרי מלחמת העצמאות, וישלב בתוכו מגוון רחב ועשיר של השפעות תרבותיות. תואר שני בתרבות עם ישראל מזמין אותך להיות חלק מקבוצה ייחודית שתהיה לה אחריות לשמר את הסיפור ולהעבירו הלאה – סיפורה של מורשת התרבות הישראלית. עולם היהדות הוא רב פנים ויש לו קשר הדוק עם החיים בתוך ההקשר הישראלי הרחב. כפועל יוצא מזה, התרבות הישראלית היא מכלול המורשת והיצירה היהודית, שמגדירה את הזהות שלנו כאומה בכלל וכבני אדם בפרט. מטרת התוכנית היא להכיר בתרבות היהודית ולאהוב אותה על כל מגזריה השונים של החברה הישראלית. הלימודים נותנים דגש על כיבוד השונה וההשקפה האישית של כל סטודנט על כל אמונותיו. מסרים ערכיים, ערכים ואמונות – כל אלה יהוו חלק אינטגרלי ובלתי נפרד לאורך כל התהליך הלימודי.

על המכללה האקדמית אחוה

המכללה האקדמית אחוה היא מכללה אקדמית ציבורית המקיימת לימודים בתחומי המדעים, הבריאות, החינוך והטיפול בתכניות לתארים ראשונים ומתקדמים בדיסציפלינות שונות. המכללה ממוקמת בדרום הארץ, בחלקו הצפוני, בקמפוס טובל בירוק, המצוי על ציר גישה מרכזי, בין צומת בני-ראם לקסטינה, והיא מזמנת אליה אוכלוסיות המהוות בבואה של החברה הישראלית כולה.

נכון לשנת תשפ"א לומדים במכללה כ-3,000 סטודנטים ומלמדים כ-500 מרצים בכעשרים תחומי דעת, בהם: פסיכולוגיה, מדעי החיים (לרבות מסלול קדם-רפואה), חינוך מיוחד, גיל רך, הוראת מתמטיקה, הוראת אנגלית, מדעי החיים, מערכות מידע, הפרעות בתקשורת, מדעי המחשב היישומיים ועוד. נוסף על הלימודים האקדמיים, במכללה מתקיימים גם לימודי תעודה והשתלמויות, וכן לימודים במכינות להשלמת בגרויות ומכינות ייעודיות.

החתירה המתמדת לחדשנות, מצוינות ולפריצת הגבולות של עצמנו, הן נדבך משמעותי בסיפור שלנו באחוה. ממכללה המכשירה למקצועות החינוך בלבד, הפכנו למכללה אקדמית מגוונת ועדכנית, המציעה מגוון מסלולים ברוח התקופה והקידמה הטכנולוגית. באחוה, המצוינות האקדמית הולכת יד ביד עם יישומיות המבטיחה מחר משגשג, וכל זאת נעשה בסביבה תומכת, מכילה, הגורמת לבוגרות ולבוגרים שלנו להרגיש שאחוה היא בית, ולא רק מוסד להשכלה גבוהה.

תנאי קבלה

תואר ראשון BA בממוצע 75 ומעלה   או תואר ראשון B.Sc  בממוצע 70 ומעלה.

אין צורך בדרישות מוקדמות ביהדות

שכר לימוד

שכר לימוד אוניברסיטאי בהתאם למל"ג, אשר ישולם ישירות למוסד האקדמי. כמו כן מלגות מיוחדות לחברי הסתדרות של עד 2,000 ש"ח לתואר.

 1. מלגה מטעם ההסתדרות – תינתן לכל חבר הסתדרות הלומד בתוכנית שצבר ותק של שנה ומעלה כחבר הסתדרות במעמד הגשת המלגה. המלגה תשולם בשתי פעימות בסך של 1,000 ש"ח כל פעימה ועד 2,000 ש"ח לתואר. המלגה תוענק במהלך כל סמסטר שני ובהתאם להגשת בקשות תקינות למלגה במועד בידי הסטודנט. כל זאת בהתאם לתקנון התוכנית.

במהלך הסמסטר השני ללימודים, ישלח אליך למייל / לנייד קישור להגשת בקשה למלגה לשנת 2025.

עליך להיכנס לקישור, למלא פרטים אישיים ולצרף אישור ניהול חשבון בנק / צילום צ'ק מבוטל.

שימו לב – יש להכין את המסמכים מבעוד מועד

לאחר בדיקת הנתונים ע"י ההסתדרות תישלח אליך למייל הודעה "הבקשה למלגה אושרה בהצלחה".
בתום הסמסטר השני, יופקדו בחשבונך 1,000 ש"ח מטעם ההסתדרות, עבור השנה הנוכחית (בכפוף להגשת בקשה למלגה במועד, בהתאם לתקנון).

בנוסף, המוסד האקדמי יזכה אותך בכרטסת שכר הלימוד ב1,000 ₪, בכפוף להסכם.

שימו לב: הבקשה למלגה בתוקף עבור שני סמסטרים בלבד. יש להגיש בקשה נוספת באותו האופן עבור כל שנה נוספת.

2. מלגות מטעם ארגון עובדי צה"ל- מלגות בסך של 5,000 ₪ לכל התואר, יחולק ב2 פעימות בסיום כל שנת לימוד. מותנה באישור הסמכות יחידה במרכז תע"צ.

3. מלגה מטעם המוסד –הסטודנטים המתאימים יקבלו מלגה חד פעמית בסכום של 2,500 ש"ח לכל התואר.
המלגה תוענק במהלך אוגוסט של השנה השניה לתואר.

4. מלגה מטעם קרן ידע עמיתי קרן ידע רשאים להגיש בקשה למלגה נוספת (עבור תואר ראשון נוסף) עד לגובה של 8,000 ש"ח. לבדיקת זכאות ולהגשת בקשה למלגהלחצו כאן

שכר הלימוד אינו כולל קורסי הכנה, קורסי אנגלית, מכינה ואגרות אגודת סטודנטים.

 

לפרטים והרשמה

 אז מה עלי לעשות כדי להירשם?

 1. ללחוץ על כפתור  בדיקה ואישור זכאות, במידה ונמצאת זכאי.ת ישלח לך למייל אישור זכאות.
 2. את האישור יש לשלוח למוסד האקדמי במעמד הרישום לתואר (לטובת שיוך ל'קבוצת ההסתדרות' לצורך קבלת המלגה)

לפרטים והרשמה:

3622* – לוחצים על # – ספרה 1

ניתן לקבל שירות דרך הוואטצפ בטלפון

054-9926094

בלחיצה על כפתור "בדיקה ואישור זכאות"  הנך מאשר להסתדרות להעביר את פרטיך למוסד הלימודים שבחרת לצורך מעקב אחר הליכי הרישום

השירות נמצא בתחזוקה ויחזור לפעילות תוך זמן קצר.
עמכם הסליחה

פרטי התואר